Centrum Jana Pawła II - Nie lękajcie się! :: Aktualności
Metropolita Krakowski powołał zarząd Centrum Jana Pawła II PDF Drukuj Email
piątek, 12 kwietnia 2019 09:59

Działając na podstawie statutu Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, w związku z wygaśnięciem kadencji poprzedniego składu Komisji Nadzorującej, metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski powołał nowych członków Komisji. W jej skład weszli: przewodniczący – ks. Paweł Rybski (ekonom archidiecezji krakowskiej) oraz członkowie: ks. dr Zbigniew Bielas (proboszcz Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu), ks. Ireneusz Okarmus (dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie), mecenas Anna Krzyk, mecenas Marcin Lechowicz.

Więcej…
 
Ks. prałat Jan Kabziński odwołany z funkcji Prezesa Centrum Jana Pawła II PDF Drukuj Email
środa, 10 kwietnia 2019 19:33

Decyzją metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego z dnia 10 kwietnia 2019 roku ks. prałat Jan Kabziński został odwołany z funkcji Prezesa Zarządu Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

Więcej…
 
Kard. Dziwisz: Jan Paweł II broni się sam swoją świętością PDF Drukuj Email
sobota, 06 kwietnia 2019 19:55

Nie ma dowodów na to, że Jan Paweł II ukrywał zło w Kościele, bo oskarżeniom przeczą fakty – mówił kard. Stanisław Dziwisz w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. na stadionie Górnika na Białym Kamieniu w Wałbrzychu. Osobisty sekretarz Ojca Świętego podkreślił, że papież kierował się w życiu wyłącznie Ewangelią i własnym, prawym sumieniem.

Więcej…
 
Kard. Sandri wspomina śmierć Jana Pawła II PDF Drukuj Email
środa, 03 kwietnia 2019 07:06

Dokładnie przed 14 laty abp Leonardo Sandri, jako substytut sekretariatu stanu, powiadomił wiernych na placu św. Piotra o śmierci Papieża. Wczoraj w rozmowie z Radiem Watykańskim wspominał ten wielki pontyfikat. Podsumowując go, stwierdził, że był to przede wszystkim pontyfikat bliskości, zarówno ze zwykłymi ludźmi, których spotykał podczas swoich licznych podróży, jak i biskupów.

Więcej…
 
kard. Dziwisz: "Jan Paweł II nie lekceważył zła, a tym bardziej nigdy go nie ukrywał" PDF Drukuj Email
wtorek, 02 kwietnia 2019 11:37

W tym dniu, czternaście lat temu, późną wieczorną porą, o 21.37, w wigilię święta Miłosierdzia Bożego, odszedł do domu Ojca Papież Jan Paweł II. Skończył się jego długi pontyfikat, ale nie skończyła się jego obecność w wierze i świadomości Kościoła. – mówił kardynał Stanisław Dziwisz podczas porannej Mszy św. w papieskim Sanktuarium.

Więcej…
 
14 lat temu Ojciec Święty Jan Paweł Wielki odszedł do Domu Ojca PDF Drukuj Email
wtorek, 02 kwietnia 2019 05:02

"W świetle Chrystusa zmartwychwstałego, 2 kwietnia roku Pańskiego 2005, o godzinie 21:37 wieczorem, gdy sobota dobiegała kresu i weszliśmy już w Dzień Pański w Oktawie Wielkanocy i Niedzielę Bożego Miłosierdzia, umiłowany Pasterz Kościoła Jan Paweł II przeszedł z tego świata do Ojca. Jego odejściu towarzyszył modlitwą cały Kościół, zwłaszcza młodzież”.

Więcej…
 
św. Jan Paweł Wielki: "Krzyż nie jest znakiem śmierci, ale życia; nie rozczarowania, ale nadziei; nie klęski, ale zwycięstwa". PDF Drukuj Email
niedziela, 31 marca 2019 06:49

W IV Niedzielę Wielkiego Postu A.D.1999 w przemówieniu przed modlitwą Anioł Pański Jan Paweł powiedział: "Posuwamy się naprzód naszym wielkopostnym szlakiem nawrócenia wiodącym do Paschy, prowadzeni przez słowo Boże, które rozjaśnia drogi naszego życia.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 269

Zapowiedzi

Brak
Zobacz wszystkie

Polecamy

POLECAMY

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER