Wystawa "104 pielgrzymki. Jan Paweł II na drogach świata" Drukuj

Tylko do końca sierpnia na krakowskich Plantach od strony ulicy Franciszkańskiej można oglądać wystawę "104 pielgrzymki. Jan Paweł II na drogach świata".

Duże, kolorowe plansze z pięknymi zdjęciami autorstwa Arturo Mari to nie jedyny atut wystawy. Krótkie, treściwe opisy w języku polskim i angielskim pozwalają zrozumieć, dlaczego i po co papież ? pielgrzym pojechał właśnie w te miejsca. Idąc od planszy do planszy przypominamy sobie, że Ojciec Święty odwiedził ponad 130 krajów na wszystkich kontynentach. Wystawa kończy się mapą świata z zaznaczonymi miejscami, do których Janowi Pawłowi II nie udało się dotrzeć.

Od 10 czerwca, kiedy to wystawę otworzył ks. kard. Stanisław Dziwisz, przyciąga ona zainteresowanie zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów. Warto wybrać się na Planty, żeby zachwycić się zdjęciami ale też żeby przypomnieć sobie niestrudzonego Pielgrzyma, który szedł przez świat z przesłaniem prawdy i miłości.

Organizatorami wystawy są: Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", Katolickie Centrum Kultury, Miasto Kraków, Port Lotniczy Balice im Jana Pawła II, oraz Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie.

Patronat honorowy nad wystawą objął ks. kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski.

Patronat medialny: Radio Vox FM Kraków, portal "Franciszkanska3.pl", oraz Gość Niedzielny.