Strona Główna Centrum Historia Finał I Konkursu Pieśni Religijnej „Nie lękajcie się”
Finał I Konkursu Pieśni Religijnej „Nie lękajcie się” PDF Drukuj Email

Dzisiaj zakończyła się pierwsza edycja Małopolskiego Konkursu Pieśni Religijnej „Nie lękajcie się” im. św. Jana Pawła II, którego współorganizatorem było papieskie Centrum. W dniu wczorajszym przez cały dzień trwały przesłuchania uczestników, natomiast w niedzielę odbył się koncert laureatów.

Zadaniem uczestników było skomponowanie utworu do słów św. Jana Pawła II zawartych m.in. w jego encyklikach, adhortacjach, listach apostolskich, homiliach czy twórczości literackiej. Wśród nadesłanych piosenek znalazły się takie tytuły jak: „Święta Faustyna”, „To miłość”, „Drogowskazy słów”, „Ubogi” czy „Święty przez ziemię szedł”. - Poprzez taką formę chcieliśmy dać uczestnikom możliwość twórczego przypomnienia i utrwalenia dla innych nauczania Ojca Świętego, wyrażenia przywiązania do niego, a także rozwoju swoich talentów - wyjaśniła Magdalena Policha z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, współorganizatora wydarzenia. W sobotnich przesłuchaniach w Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie wzięło udział 22 wykonawców - solistów, zespołów wokalno-instrumentalnych oraz grup wokalnych. Przesłuchania poprowadziło profesjonalne jury w składzie: prof. dr hab. Wiesław Delimat, o. dr Dawid Kusz OP, ks. prałat Jan Kabziński oraz Magdalena Siemion z Instytutu.

W kategorii solistów zwyciężył Michał Niemiec. - Nie spodziewałem się wygranej, ale to ogromna radość. Bardzo się cieszę, że mogę publicznie zaśpiewać o św. Faustynie - tej, którą na ołtarze wyniósł św. Jan Paweł II i tej, która jest mi szczególnie bliska i prowadzi mnie przez życie - przyznał. Tuż za nim znalazła się Katarzyna Rąpała oraz Bartłomiej Filipski. W kategorii zespół wokalno-instrumentalny miejsca na podium zdobyły „Ziarenko”, „Due Cuori” oraz „Bogu Miłe”. Za najlepsze zespoły wokalne uznano Zespół z Przedszkola nr 8, „Kolorowe Nutki” oraz „Duet Sisters”. Wyróżnienia konkursu otrzymał Żeński Zespół Wokalny oraz Gabriela Czuba. - Konkurs cechowała ogromna różnorodność, ale to co przeważało to bardzo piękne połączenie tekstów św. Jana Pawła II z muzyką, spontanicznością i radosnym, a czasem przejmującym śpiewem. Myślę, że obok tych pieśni nikt nie przejdzie obojętnie i staną się one skutecznym nośnikiem nauczania papieża Polaka - podsumował konkurs przewodniczący jury, prof. Wiesław Delimat.źródło: KAI

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER