Najbliżsi współpracownicy św. Jana Pawła II uczestniczyli w pogrzebie dr. Buzzonettiego Drukuj

Wczoraj kard. Stanisław Dziwisz uczestniczył w pogrzebie dr. Renato Buzzonettiego, który przez 26 lat był osobistym lekarzem świętego Jana Pawła II. W kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Rzymie zgromadzili się domownicy i współpracownicy papieża Polaka. Liturgii pogrzebowej przewodniczył abp Georg Gänswein prefekt Domu Papieskiego i sekretarz papieża Benedykta XVI, kolejnego pacjenta dr. Buzzonettiego.

We Mszy św. uczestniczyły również polskie siostry sercanki, które zajmowały się papieskim mieszkaniem, kamerdyner Angelo Gugel, ówczesny mistrz ceremonii papieskich abp Piero Marini, organizatorzy papieskich podróży Albero Gasbarri i abp Renato Boccardo, a także kardynałowie: Jozef Tomko, Stanisław Ryłko, James Harvey, Lorenzo Baldisseri i Leonardo Sandri oraz jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski, który był ceremoniarzem św. Jana Pawła II.

Pod koniec Mszy żałobnej kard. Dziwisz przypomniał o szczególnej więzi, jaka łączyła św. Jana Pawła II z dr. Buzzonettim, zmarłym 21 stycznia w wieku 92 lat. Podkreślił, że był on doświadczonym i fachowym lekarzem, który troszczył się o zdrowie papieża, które wielokrotnie było zagrożone. - Jan Paweł II bardzo cenił posługę tego lekarza. Jestem pewien, że św. Jan Paweł II wyjdzie Buzzonettiemu naprzeciw, znowu spotykając się z nim w Domu Ojca - powiedział kard. Dziwisz.
Przeczytaj także: Papieski lekarz

zdjęcie: Ośrodek Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II

źródło: ilmessaggero.it