Strona Główna Centrum Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów diecezjalnych oddziałów Caritas w łagiewnickim Centrum "Nie lękajcie się!"
Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów diecezjalnych oddziałów Caritas w łagiewnickim Centrum "Nie lękajcie się!" PDF Drukuj Email
wtorek, 13 września 2011 13:48

We wtorek, 13 września krakowskie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" gościło Dyrektorów diecezjalnych oddziałów Caritas z całego kraju. W spotkaniu wzięło udział blisko 70 osób zaangażowanych w posługę charytatywną, w tym dyrektorzy Caritas Ordynariatu Polowego WP i Caritas Diecezji Obrządku Grekokatolickiego.

O godz. 8.30 uczestnicy zjazdu wzięli udział w uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II, Papieża. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. Po wspólnej modlitwie, goście zwiedzili Kościół Relikwii i Kaplicę Kapłańską, w której znajduje się płyta nagrobna Ojca Świętego z Grot Watykańskich. Modlili się też w krypcie kościoła dedykowanego bł. Janowi Pawłowi II, w której został wczoraj pochowany ks. kard. Andrzej Maria Deskur.

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Została reaktywowana w 1989 roku. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Obecnie koordynuje pracę 44 Caritas diecezjalnych i archidiecezjalnych w Polsce. Spotkania dyrektorów poszczególnych oddziałów Caritas odbywające się się dwa razy w roku, pomagają w całościowym spojrzeniu na Caritas, jak również na koordynację działań i akcji charytatywnych. Takie spotkania przyczyniają się do wymiany doświadczeń i efektywniejszego rozwijania różnorodnych form współpracy na płaszczyźnie aktywności społecznej.

fot. T. Warczak

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER