Strona Główna Centrum Targi Miłosierdzia na Białych Morzach
Targi Miłosierdzia na Białych Morzach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 16:29

Kilkanaście organizacji dobroczynnych prezentowało swoją działalność podczas Targów Miłosierdzia, które wczoraj odbyły się na Białych Morzach. W trakcie spotkania wolontariusze zachęcali młodych do zaangażowania w konkretną pomoc na rzecz potrzebujących.

W trakcie wydarzenia swoją działalność przybliżyli m.in. pracownicy oraz wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej, Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Zupy na Plantach, Hospicjum św. Łazarza, Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci i Caritas. - Targi to dobry sposób na to, aby przybliżyć młodym to co robimy. Wiele osób, które tu dzisiaj były nigdy nie słyszało o Zupie na Plantach, ponieważ większość wolontariuszy trafia do nas dzięki informacjom na Facebooku. Mamy okazję, aby na żywo porozmawiać i zachęcić do przyjścia do nas, włączenia się w pomoc, wspólnego gotowania dla potrzebujących i dołączenia do wspólnoty, którą staramy się tworzyć – mówiła lekarka Katarzyna Cholewa, wolontariuszka Zupy na Plantach. - Przełamujemy stereotyp i staramy się pokazać, że bezdomność to nie wybór, ale że to są tacy sami ludzie jak my, tylko tacy, którym potknęła się w życiu noga na tyle, że nie potrafią sami sobie pomóc. Nasze motto brzmi: „ludzie są dobrzy”. Nie zamykamy się w jakieś enklawie, w jakimś getcie, ale wychodzimy na zewnątrz. Wśród nas jest cudowna grupa młodych ludzi, którzy jeżdżą do pustostanów, tam gdzie ci ludzie mieszkają, zawożą lekarstwa, kanapki i dobre słowo, które też jest bardzo potrzebne – powiedział Jacek Dunikowski z Zupy na Plantach.

Targi odbyły się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Stoiska chętnie odwiedzane były zarówno przez krakowian, jak i pielgrzymów z Polski i zagranicy, którzy uczestniczyli w nabożeństwach. - To ciekawa inicjatywa, ponieważ daje szansę młodym na poznanie wartościowych ludzi, którzy angażują się w pomoc potrzebującym i mogą zainspirować ich do działania. Praca wolontariusza przynosi korzyści, których nie da się przeliczyć na pieniądze. To okazja do dzielenia się tym, co mam, swoją wiedzą i umiejętnościami. Radość z dawania jest ogromna – mówił Jacek Adamczyk, który podczas studiów był wolontariuszem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Organizatorami przedsięwzięcia byli koordynatorzy Góry Dobra - projektu, który skupia ponad 7 tys. młodych osób działających projektowo i realizujących uczynki miłosierdzia. To grupa młodych ludzi, którzy wzięli sobie do serca wezwanie papieża Franciszka do wstania z kanapy i obecnie angażują się w projekty na rzecz drugiego człowieka w swoich środowiskach. Podczas Targów wolontariusze Góry Doba dzielili się doświadczeniami i działaniami podjętymi przez nich w różnych środowiskach.


źródło: KAI/led

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER