Strona Główna Centrum Mater Ecclesiae - Wystawa obrazów Madonn papieskich
Mater Ecclesiae - Wystawa obrazów Madonn papieskich PDF Drukuj Email
czwartek, 22 marca 2018 07:57

Z okazji 40-tej rocznicy wyboru Św. Jana Pawła II na papieża na terenie papieskiego Centrum zostanie zaprezentowana wystawa obrazów madonn papieskich "Mater Ecclesiae". Ekspozycja przedstawia współcześnie namalowane kopie wizerunki cudownych obrazów madonn koronowanych na prawie papieskim przez św. Jana Pawła II na terenie Polski.

Wystawa została przygotowana przez artystów z „Grupy Lumen” działającej w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Twórców Sztuki Sakralnej Ecclesia. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 na terenie papieskiego Centrum.

Wystawa będzie eksponowana w dniach 6-29 kwietnia 2018 r. w godz. 9.00-17.00, w „Białej Sali” Centrum Jana Pawła II, ul. Totus Tuus 34 w Krakowie.

We wstępie do katalogu do wystawy „Mater Ecclesae” Stanisław kard. Dziwisz tak pisze:

„W „Liście do Artystów" Jan Paweł II pisał „...Piękno tak jak kiedyś może być narzędziem i perspektywą ewangelizacji." Ta Wystawa skłania ludzkiego ducha do otwarcia się na Boga i Jego Matkę. W kopiach cudownych wizerunków wykonanych w większości na drzewie lipowym- jak wizerunek Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, Pokornej, czy to Królowej Polski - Maryja jawi się całej wspólnocie Kościoła jako niedościgniony wzór pełnego zaufania Bogu. Ona uczy nas jak mamy stawać się słuchaczami Słowa Bożego. Zachęca nas do postawy czuwającej, do wewnętrznego wyciszenia, by w porę usłyszeć Słowo. Tylko wtedy bowiem można na nie odpowiedzieć w całkowitym zawierzeniu.

Niech zatem kontemplujący obrazy doświadczą radości ze spotkania z Maryją i Osobami Trójcy Świętej, by lepiej zrozumieć głębię mądrości i miłosierdzia Bożego planu zbawienia a także wielkości ludzkiego losu, najjaśniej rozświetlonego w osobie Bogurodzicy”.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER