Strona Główna Centrum Zaproszenie na świętowanie I rocznicy konsekracji kościoła
Zaproszenie na świętowanie I rocznicy konsekracji kościoła PDF Drukuj Email
środa, 11 października 2017 05:42

„Oddajemy dziś tę świątynię Bogu, ale pragniemy, aby jako sanktuarium stała się ona miejscem szczególnej pamięci o Janie Pawle II. Chcemy utrwalać pamięć o jego wyjątkowej osobie, która nadal przemawia, inspiruje, stanowi punkt odniesienia dla wielu ludzi na całym świecie. W tym Sanktuarium i w Centrum pragniemy zapisać i utrwalić dziedzictwo ducha, które nam zostawił, aby służyło następnym pokoleniom".

kard. Stanisław Dziwisz, 16 X A.D.2016

Zbliża się I rocznica konsekracji kościoła św. Jana Pawła II. Z tej okazji Kustosz papieskiego sanktuarium ks. prałat Jan Kabziński zaprasza do wspólnej modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II w najbliższy poniedziałek 16 października. W tym dniu Msze św. będą odprawiane w górnym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. O godz. 17.00 kard. Stanisław Dziwisz odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną, podczas której o animację muzyczną zatroszczy się p. Arkadiusz Popławski - światowej sławy organista i improwizator. Po Mszy św. odbędzie się koncert improwizacji organowych.

Po Mszy św. kard. Stanisław Dziwisz poświęci również popiersie Jana Pawła II, które później zostanie umieszczone na stałe i udostępnione pielgrzymom. Rzeźba jest podarunkiem od Rycerzy Kolumba wręczonym w sierpniu tego roku podczas 135. Najwyższej Konwencji w St. Louis przez Najwyższego Rycerza Carla Andersona.

Mszę św. koncelebrował będzie abp Wacław Depo - metropolita częstochowski, Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce. Swoje uczestnictwo w uroczystości zapowiedzieli także przedstawiciele Rady Stanowej Rycerzy na czele z Delegatem Stanowym Tomaszem Wawrzkowiczem - przywódcą Rycerzy Kolumba w Polsce.

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 1,9 miliona członków. W Polsce Rycerze obecni są od ponad 11 lat i liczą 5 tys. mężczyzn działających w 100 radach na terenie 27 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Założycielem organizacji był ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny założyciela.


 

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER