Strona Główna Centrum Słowa kard. Stanisława Dziwisza po śmierci dr. Joaquín Navarro-Vallsa, bliskiego współpracownika papieża Jana Pawła Wielkiego
Słowa kard. Stanisława Dziwisza po śmierci dr. Joaquín Navarro-Vallsa, bliskiego współpracownika papieża Jana Pawła Wielkiego PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lipca 2017 08:50

Joaquín Navarro-Valls był człowiekiem zaufania i wiary, z którym Papież dzielił i omawiał wiele spraw ważnych dla życia Kościoła oraz troskę o świat – napisał kard. Stanisław Dziwisz w komunikacie po śmierci wieloletniego rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej. Długoletni sekretarz św. Jana Pawła II podkreślił, że zmarły był bliskim, wiernym i kompetentnym współpracownikiem polskiego papieża.

 

"Z głębokim bólem oraz chrześcijańska nadzieją przyjąłem informację o odejściu do Domu Ojca doktora Joaquín Navarro-Vallsa, bliskiego, wiernego i kompetentnego współpracownika papieża Jana Pawła II.

Miał wielkie doświadczenie dziennikarskie. Wielokrotnie wspominał swoje pobyty jako korespondent w Polsce. Odznaczał się głębokim życiem duchowym oraz pełną oddania służbą Ojcu Świętemu i Kościołowi powszechnemu, co realizował jako numerariusz Opus Dei oraz rzecznik i dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

Był człowiekiem zaufania i wiary, z którym Papież dzielił i omawiał wiele spraw ważnych dla życia Kościoła oraz troskę o świat.

Nie mam wątpliwości, że ze św. Janem Pawłem II łączyła go nie tylko współpraca, ale również przyjaźń.

Dziękuję Bogu za życie Joaquín, a jego odejście polecam w modlitwie Bożemu Miłosierdziu".


Stanisław Kard. Dziwisz

 

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER