Strona Główna Centrum Wystawa "Kim jest Człowiek z Całunu?"
Wystawa "Kim jest Człowiek z Całunu?" PDF Drukuj Email
środa, 16 kwietnia 2014 00:00

Jedyna taka ekspozycja w Polsce, przygotowana przez Zgromadzenie Księży Legionistów Chrystusa we współpracy z Fundacją „Othonia” oraz z krakowskim Centrum Jana Pawła II, prezentuje historię powstania Całunu Turyńskiego, najnowsze dowody naukowe na autentyczność płótna i jego zgodność z ewangelicznymi zapisami Męki Chrystusa.

W ramach wystawy zwiedzający mają okazję obejrzenia m.in. 

- kopii Całunu przechowywanego na co dzień w skarbcu Katedry św. Jana Chrzciciela w Turynie;

- trójwymiarowej wizualizacji Człowieka, którego wizerunek widnieje na Płótnie;

- rzeźby Prawdziwy Bóg, prawdziwy Człowiek, który żył pomiędzy nami, autorstwa znanego włoskiego rzeźbiarza Luigiego E. Mattei.

Cele prowadzonej działalności ekspozycyjnej są zbieżne pod względem zastosowanych form i efektów z rozumieniem roli współczesnej instytucji kultury, która wprowadza w swoje struktury pozamuzealne formy aktywności np. konferencje, dni skupienia, spotkania modlitewno-formacyjne. W przypadku omawianej ekspozycji na szczególną uwagę zasługują nabożeństwa Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu, opracowane w oparciu o treści zawarte na Całunie Turyńskim.

 

***

Odwiedź wystawę "Kim jest Człowiek z Całunu?"

 

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Ekspozycja jest dostępna codziennie (także w niedziele)
w godz. 9.00-17.00


Dla grup liczących powyżej kilku osób istnieje możliwość oprowadzenia po wystawie i wysłuchania wykładu na temat Całunu.

Możliwe jest również zaproszenie przewodników pracujących na wystawie do parafii, szkół itd. z prezentacją multimedialną poświęconą Całunowi.


Rezerwacja dla grup zorganizowanych:

tel. 786 818 960

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER