Strona Główna Centrum Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II na arenie międzynarodowej
Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II na arenie międzynarodowej PDF Drukuj Email
wtorek, 19 listopada 2013 00:00

W dniu 27 września 2011 roku przy Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękacie się!” w Krakowie powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dziś na liście jest ok. 170 seniorów a blisko 80 osób regularnie uczęszcza na zajęcia.  Projekt pn. ,,Uniting Europe Through Lifelong Learning and Cuisine” w ramach programu ,,Uczenie się przez całe życie” – Grundtvig to pierwsze na dużą skalę przedsięwzięcie w jakim bierze udział UTW im. JPII.

W dniach od 15-17 listopada 2013 roku w Turcji odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące dalszego przebiegu projektu, którego zakończenie przewidziane jest na lipiec 2015 roku. Do miejscowości Antalya przybyli przedstawiciele poszczególnych instytucji partnerskich projektu z Hiszpanii, Turcji i Krakowa: Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się!" reprezentowały 3 osoby. Głównym przesłaniem projektu jest jednoczenie Europy poprzez ideę uczenia się przez całe życie oraz wzajemne poznawanie tradycji kulinarnych. Grupa z Krakowa zaprezentowała uczestnikom atrakcje turystyczne Małopolski, przedstawiła genezę powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II oraz najciekawsze wydarzenia na przestrzeni 2 lat działalności edukacyjnej. Był czas na zwiedzanie zabytkowego centrum miasta Antala oraz naukę tańca tureckiego. Podczas warsztatów ustalono przebieg i podział obowiązków poszczególnych instytucji oraz kolejne terminy spotkań i plany dotyczące wyjazdów delegacji z seniorami do państw partnerskich.

Foto: Efem Akdeniz Genclik ve Spor Kulübü Dernegi, Turcja

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 

 

PARTNERZY  PROJEKTU

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II w Krakowie, Polska

EOI San Roque Edificio Diego Salinas, Hiszpania

Efem Akdeniz Genclik ve Spor Kulübü Dernegi, Turcja

 

Polecamy:

Fundacja Rozwoju Edukacji, Narodowa Agencja programu ,,Uczenie się przez całe życie”- GRUNDTVIG, akcja Projekty Partnerskie Grundtviga

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER