Strona Główna Centrum Uroczystości odpustowe ku czci bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!”
Uroczystości odpustowe ku czci bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!” PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2013 00:00

W imieniu Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie. Poprzedzi je Triduum ku czci Błogosławionego Papieża (19-21 października). Msze św. będą sprawowane według następującego porządku: 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. Dodatkowo, w niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci.

Obchody odpustu ku czci bł. Jana Pawła II rozpoczniemy całonocnym czuwaniem modlitewnym z soboty na niedzielę (19/20 października). Modlitwie w intencji ewangelizacji Krakowa i jego mieszkańców pt. „Całe Miasto, Całe Ciało, Całemu Światu” oraz Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Grzegorz Ryś. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, organizator comiesięcznych spotkań w Sanktuarium.

W niedzielę, 20 października o godz. 12.00w górnym kościele Sanktuarium bł. Jana Pawła II ks. kard. Stanisław Dziwisz odprawi uroczystą Mszę św., w której uczestniczyć będą druhowie zgromadzeni na XII Pielgrzymce Strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Małopolskiego.

W poniedziałek Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 będzie przewodniczył bp Jan Szkodoń. Po Eucharystii zapraszamy na koncert pt. "MARYJA W MUZYCE MISTRZÓW" w wykonaniu Flante Musicorum.

We wtorek w dniu wspomnienia bł. Jana Pawła II - 22 października- zapraszamy po Mszy św. o godz. 12.00 na recytacje poezji i dramatów Karola Wojtyły w wykonaniu Pani Magdaleny Markiewicz – aktorki i wokalistki.

Uroczysta Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 17.00 pod przewodnictwem Dziekanów Archidiecezji Krakowskiej. W ramach przeżywanej w Sanktuarium Nowenny Miesięcy, po Eucharystii wyruszy Procesja z Relikwiami Krwi Błogosławionego, podczas której rozważać będziemy Tajemnice Światła Różańca Świętego.

Wieczorem, o godz. 19.00, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do Filharmonii Krakowskiej na koncert w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka pt. „Abba Ojcze”.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER