Strona Główna Centrum Kopia Całunu Turyńskiego na stałe w Centrum "Nie lękajcie się!"
Kopia Całunu Turyńskiego na stałe w Centrum "Nie lękajcie się!" PDF Drukuj Email
środa, 10 lipca 2013 16:18

Ta swoista "fotografia" ciała człowieka nosi ślady po dźwiganiu belki krzyża, biczowania, ran po gwoździach na stopach i nadgarstkach, rany w boku, ślady po cierniach na głowie, ran po upadku na kolanach - które wprost odnoszą się do ewangelicznych opisów męki naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Kopia płótna przechowywanego w katedrze w Turynie jest prezentowana na stałe od jesieni ubiegłego roku w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie.

Ekspozycja w sposób atrakcyjny i nowoczesny zbliża do poznania prawdy o jednej z najcenniejszych chrześcijańskich relikwii. W ramach wystawy prezentowana jest kopia turyńskiego płótna 1:1, 25 paneli informacyjnych, rzeźba z brązu autorstwa Luigiego E. Mattei przedstawiająca postać z Całunu, gabloty z narzędziami tortur oraz trójwymiarowe obrazy soczewkowe z wizerunkiem Chrystusa.

Wystawa w podobnej formie prezentowana jest tylko w kilkunastu ośrodkach kultu religijnego na świecie, m.in. we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii, Portugalii oraz Jerozolimie. Projekt jest inicjatywą międzynarodowej organizacji "Othonia", która wybrała Centrum „Nie lękajcie się!” na miejsce prezentacji Całunu. Ta unikatowa ekspozycja zagościła w Centrum na stałe i jest dostępna dla pielgrzymów odwiedzających papieskie Centrum i Sanktuarium bł. Jana Pawła II.

 

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Rezerwacja dla grup zorganizowanych: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Wystawa jest dostępna dla pielgrzymów

codziennie od poniedziałku do niedzieli w godz. 9-17.


Miejsce ekspozycji
: Sala ekspozycyjna Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 30.

 

Dojazd, lokalizacja: www.sanktuariumjp2.pl

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER