Strona Główna Centrum Ks. bp Grzegorz Ryś zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji Krakowa
Ks. bp Grzegorz Ryś zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji Krakowa PDF Drukuj Email
środa, 06 czerwca 2012 07:05

Jego Ekscelencja ks. bp prof. dr hab. Grzegorz Ryś, Przewodniczący Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji, serdecznie zaprasza mieszkańców Krakowa, zgromadzenia męskie i żeńskie, bractwa, ruchy, wspólnoty oraz stowarzyszenia na uroczystą Mszę św. w intencji październikowej ewangelizacji Krakowa, która odbędzie się w dniu 17 czerwca br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. W programie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, po której będzie sprawowana Eucharystia.

Kapłanów zapraszamy do koncelebry, zaś przedstawicieli ruchów, wspólnot, stowarzyszeń oraz bractw prosimy o zabranie transparentów, sztandarów i flag.


Kochani!

To już pół roku, odkąd wspólnie przygotowujemy Ewangelizację Krakowa, którą chcemy zainicjować w dniach 19-21 października. Jestem przekonany, że to Duch Święty nas ku niej wzywa i prowadzi, że to On nas zgromadził i na wielu etapach dotychczasowej pracy pokazał nam wyraźnie swoją obecność i działanie. Pracujemy intensywnie w poszczególnych diakoniach, modlimy się w większych i mniejszych wspólnotach. W wielu miejscach naszej Diecezji (i Kościoła  w ogóle!) nasi Bracia i Siostry modlą się za nas.

Jest najwyższy czas SPOTKAĆ SIĘ RAZEM- w wielkiej wspólnocie- już nie tylko liderów (duchowych i świeckich) poszczególnych ruchów i wspólnot, które zadeklarowały swój udział w Ewangelizacji, ale WSZYSTKICH, którzy tę rzeczywistość tworzą!

Serdecznie więc WSZYSTKICH  ZAPRASZAM na niedzielę, 17 czerwca do Łagiewnik. Zaczniemy od wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia (o godz. 15:00), która wprowadzi nas w Eucharystię. Chciałbym, byśmy się wszyscy spotkali na na niej jako Lud Boży, zgromadzony na słuchanie Słowa, odnajdujący swe najgłębsze źródło jedności w Komunii każdego z nas z Chrystusem, naszym Panem i Bogiem, zdolny do uwielbienia i dziękczynienia. Chciałbym także, byśmy się okazali Ludem zdolnym do konsekwentnej miłości- zapraszam Was więc także do jałmużny: w czasie Eucharystii zbierzemy kolektę na potrzeby związane z organizacją październikowego wydarzenia. Potrzeby są ogromne, zapraszam Was więc do hojności- od samego początku miałem i mam dalej przekonanie, że powinniśmy ewangelizować na sposób ewangeliczny (czy jest sens inaczej?!)- tzn. przy pomocy środków prawdziwie ewangelicznych: dzieląc się tym, co mamy, a nie szukając ,,zewnętrznych" sponsorów. Wierzę, że podzielacie to moje pragnienie i przekonanie.

Przyjdźcie! Przyjdźcie koniecznie! WSZYSCY! Na koniec tej Eucharystii będzie miało miejsce błogosławieństwo i posłanie kilku naszych młodych świeckich braci na wyjazd misyjny do Ghany. Niechże stanie przy nich krakowski Kościół, modląc się z nimi i za nich, wkładając w Duchu na nich ręce i towarzysząc w posłudze.


ks. bp Grzegorz Ryś
Kraków, 4 czerwca 2012 r.

 

Źródło: Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER