Strona Główna Budowa Centrum Historia budowy Wkrótce otwarcie wieży widokowej
Wkrótce otwarcie wieży widokowej PDF Drukuj Email

Dobiega końca budowa wieży przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Aktualnie trwa montaż windy. Pierwsi pielgrzymi wejdą na wieżę już w Okresie Wielkanocnym. Aby dostać się na taras widokowy, trzeba będzie pokonać ponad 270 schodów lub skorzystać z windy.

Budowa wieży trwała półtora roku. W jej górnej części umieszczono cztery dzwony, które zapraszają na uroczystości do Sanktuarium od początku jego istnienia. Największy z nich - ważący 1,5 tony został nazwany imieniem św. Andrzeja Boboli. Kolejne trzy to "św. Jan Apostoł", św. Józef" oraz "Tu es Petrus".

 Wkrótce pielgrzymi przybywający do Sanktuarium św. Jana Pawła II z wysokości wieży będą mogli zobaczyć panoramę miasta Krakowa, jego okolic, a przy szczególnej pogodzie będzie można zobaczyć także szczyty Tatr.

Wieża razem krzyżem zamontowanym na szczycie mierzy ona 68 metrów wysokości. Dzięki temu, że całe Centrum św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" znajduje się na wzgórzu, jego wieża będzie najwyżej położonym punktem widokowym w stolicy Małopolski. Przeszklony taras widokowy został umieszczony na wysokości ok. 50 metrów.

Za kilka dni na elewacji wieży zostanie umieszczona figura Matki Bożej Fatimskiej.

Dzięki dobroczyńcom oprócz wieży widokowej na Białych Morzach powstał już Górny i Dolny Kościół, Centrum Wolontariatu i siedziba Instytutu Dialogu Międzykulturowego. Aktualnie powstaje także budynek, w którym znajdzie siedzibę m.in. Muzeum św. Jana Pawła II. Choć jest jeszcze w stanie surowym, z dnia na dzień pięknieje w oczach.

Zobacz galerię zdjęć.

 

fot. ks. Paweł Kummer, Piotr Sionko

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER