Strona Główna Budowa Centrum Historia budowy Trwają prace przy budowie Muzeum i wieży widokowej w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”
Trwają prace przy budowie Muzeum i wieży widokowej w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” PDF Drukuj Email

W ramach powstającego w hołdzie dla Jana Pawła II kompleksu Centrum „Nie lękajcie się!” na Białych Morzach, od trzech lat działają już: Sanktuarium św. Jana Pawła II, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II oraz Centrum Wolontariatu. Aktualnie finalizowane są prace przy budowie stanu surowego Muzeum do którego, po oddaniu obiektu do użytku, zostanie przeniesiona tymczasowa ekspozycja prezentowana obecnie w Instytucie.

W budynku trwają prace dekarskie oraz murowana jest przylegająca do niego wieża, usytuowana analogicznie do sąsiednich obiektów. Wieżę zwieńczy łaciński napis „Fides” nawiązujący do wartości, które promował i do których wyznawania zachęcał Jan Paweł II. Przypominają o nich także pozostałe budynki: na wieży Centrum Wolontariatu widnieje napis „Caritas”, na Instytucie „Veritas”. W przyszłości budynek Centrum Konferencyjnego będzie zwieńczony napisem „Ratio”.

Prace budowlane na Muzeum mają zakończyć się do końca tego roku. Dalsza ich kontynuacja uzależniona jest od pozyskiwanych środków finansowych od ofiarodawców.

Przed końcem roku zostanie także wykonana ceglana elewacja sąsiadującej z kościołem ponad 60-metrowej wieży widokowej. Po zakończeniu prac instalacyjnych wykańczane jest wnętrze budynku; obecnie montowane są także schody. Na wysokości niemal 50 metrów znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się malownicza panorama miasta. Planuje się, że w przyszłym roku, po zamontowaniu windy, wieża będzie mogła przyjąć pierwszych pielgrzymów.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER