Strona Główna Budowa Centrum Trwają przygotowania do odbioru budynku Centrum Wolontariatu
Trwają przygotowania do odbioru budynku Centrum Wolontariatu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 sierpnia 2011 12:42

11 czerwca otwarto dla wiernych część dolnego kościoła, łącznie z tzw. Kościołem Relikwii, gdzie trafiła ampułka z krwią Jana Pawła II oraz Kaplicą Kapłańską, w której zamontowana została płyta z grobu Ojca Świętego pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Aktualnie w Centrum Wolontariatu prowadzone są działania przygotowujące do odbioru budynku, który w najbliższym czasie będzie gotowy do użytku.

W kościele dolnym niezależnie od ruchu wiernych trwają prace wykończeniowe w kaplicach i oratoriach zlokalizowanych wokół Kościoła Relikwii. W kaplicach wykonywane są wykończenia kamieniarskie, w obejściu montowana jest marmurowa posadzka.

Równocześnie prowadzone są prace na poziomie kościoła górnego, stanowiącego serce kompleksu Centrum. Przygotowywana jest konstrukcja żelbetowa: m.in. wylewane główne słupy konstrukcyjne, płyta stropu oraz belki chóru. Kontynuuje się budowę ścian nośnych oraz ścian ceglanych w okolicy zakrystii.

W Instytucie trwa etap wykończeniowy. Wewnątrz wykonana została większość stolarki drzwiowej i okiennej, obecnie montowane są drzwi wewnętrzne. Dobiega końca montaż posadzki kamiennej w korytarzach oraz parkietów w pozostałych pomieszczeniach. Zakończyły się także prace fliziarskie w łazienkach i korytarzach.

Na zewnątrz budynków wchodzących w skład kompleksu Centrum prowadzi się prace drogowe. Przed Sanktuarium Bł. Jana Pawła II wylewana jest płyta pod parking, utwardzane są drogi dojazdowe oraz wytyczane dojścia do obiektów.

 

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER