Strona Główna Budowa Centrum Kościół w Centrum "Nie lękajcie się!" przygotowywany na przyjęcie relikwii Jana Pawła II
Kościół w Centrum "Nie lękajcie się!" przygotowywany na przyjęcie relikwii Jana Pawła II PDF Drukuj Email
piątek, 18 lutego 2011 14:01

Oczekując na przyjęcie relikwii Jana Pawła II, w Centrum „Nie lękajcie się!” trwają prace wykończeniowe w kościele dolnym, gdzie powstaje ołtarz, w którym umieszczony będzie relikwiarz polskiego papieża. Obecnie zakończyło się murowanie ceglanych ścian wewnętrznych na poziomie dolnym świątyni oraz wykonano podział na krypty i kaplice. W kaplicy kapłańskiej kończą się prace kamieniarskie, w pozostałych kryptach oraz w kaplicy relikwii rozpoczął się montaż elementów kamiennych.

W kilku kryptach kontynuowane jest pokrycie ścian cegłą licową. W kaplicy relikwii wykonano fundament pod ołtarz z relikwiarzem Jana Pawła II. Nadal kontynuowane są prace tynkarskie ścian murowanych i żelbetowych.

W Centrum Wolontariatu trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Na wszystkich poziomach wykonano już wylewki oraz zakończono tynkowanie pomieszczeń. Zamontowane są okna i parapety, aktualnie trwają prace fliziarskie w łazienkach oraz instalowane są płytki podłogowe w innych pomieszczeniach. Ku końcowi zbliża się wykonywanie sufitów na poddaszu. Na zewnątrz kontynuuje się wykonywanie kamiennych elementów elewacji budynku.

W Instytucie Jana Pawła II trwa przygotowywanie wylewek podłogowych oraz tynkowanie na poziomie piwnicznym. Gotowe są pomieszczenia na poddaszu, gdzie znajdzie się centrala ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, tam także położone zostały płytki podłogowe. Zakończyło się wykonywanie instalacji elektrycznej niskoprądowej, wodno-kanalizacyjnej i wentylacji.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER