Strona Główna Beatyfikacja Jana Pawła II Beatyfikacja Płyta z grobu Jana Pawła II i krzyż papieski w Centrum „Nie lękajcie się!”
Płyta z grobu Jana Pawła II i krzyż papieski w Centrum „Nie lękajcie się!” PDF Drukuj Email

W Kaplicy Kapłańskiej Centrum "Nie lękajcie się!" została zamontowana marmurowa płyta pochodząca z grobu Jana Pawła II w Rzymie. Po przeniesieniu grobu Ojca Świętego z Grot Watykańskich, płyta przekazana w darze dla krakowskiego Centrum, została przetransportowana do Krakowa.  Montaż płyty ważącej ponad tonę trwał niemal godzinę. Wzięło w nim udział kilkunastu robotników, wykorzystano przy tym specjalistyczny sprzęt.

Płyta nagrobna to nie jedyny dar przekazany Centrum "Nie lękajcie się!". W czasie wczorajszej konferencji prasowej ks. kard. Stanisław Dziwisz zaprezentował pastorał Jana Pawła II w formie krzyża, informując, że umieszczony on będzie w kościele Centrum „Nie lękajcie się!”. Krzyż znajdzie swoje miejsce w Kaplicy Relikwii, do której już 11 czerwca trafią relikwie błogosławionego Jana Pawła II – Jego krew pobrana w dniu śmierci przez lekarzy z kliniki Gemelli.

Prezes Centrum „Nie lękajcie się!” ks. Jan Kabziński podkreślał wagę wielkiego daru, który został przekazany Centrum - Życie Ojca Świętego było wielkim krzyżem. Nasze często też takim krzyżem jest. Ten krzyż ma przypominać, że cierpienie jest człowiekowi potrzebne i że poprzez cierpienie zbliżamy się do Boga.

Miejsce, w którym zamontowano płytę nagrobną ma szczególną symbolikę. Znalazła się ona bowiem w Kaplicy Kapłańskiej dolnego kościoła Centrum „Nie lękajcie się!”, która budowana jest na wzór krypty św. Leonarda na Wawelu, w której ks. Karol Wojtyła odprawił swoją prymicyjną Mszę Świętą. Dary w nowym kościele będzie można zobaczyć już 11 czerwca podczas uroczystości otwarcia Centrum i wniesienia relikwii Błogosławionego.

 

Zdjęcia: Piotr Sionko

 

Polecamy

POLECAMY

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER